Power Pilates

Power Pilates

Power Pilates ile core bölgesi kasları denen vücudun merkez kaslarını herhangi bir egzersizle olamayacak kadar çalıştırarak omurganın stabilizasyonu ile kuvvet ve esnemesi sağlanarak omurganın olması gereken şekline kavuşması sağlanabilir. Özellikle ergenlik döneminden sonra hızlı gelişmeyle başlayan skolyoz konusunda Power Pilates ile daha kesin sonuçlar alabilirsiniz.

 • Osteoporoz

Kalıtsal yada yaş ve hormonel gelişmelere( Menopoz gibi) paralel olarak gelişen kemik erimesi özel muayene sonucu ortaya çıkar. Genelde her sene belli oranlarda artış gözlenen kemik erimesinde; çok özel hazırlanmış programlarla ilerlemenin önüne geçildiği hatta çok yeni ve özel vakalarda gerilemelere rastlanmıştır. Power plate’in bununla ilgili dünyanın sayılı üniversitelerinde çok ciddi çalışmaları olmuştur.

 • Genel Ağrılar

Genellikle hareketsiz bir yaşam tarzına bağlı olarak yaşanılan ağrılardan; vücudun tamamının doğru nefes tekniği ile duruşların kontrol edilerek çalışıldığı için genel esneklik ve kuvvet gelişimiyle kurtulması mümkündür.

 • Doğum öncesi ve sonrası

Özellikle Pelvis bölgesi ve sırt kaslarının güçlendirilmesi ile kontrollü bir hamilelik, rahat doğum ve sonrasında çabuk form tutma sağlarsınız.

 • Sporcu performansı

Ne kadar yetenekli olsa da vücudunun her iki yanını eşit kullanamayan sporcuların bu yüzden oluşan denge ( Balance ) bozukluğu genel performansı etkiler. Power  Pilates ile vücudun dengesinin yani her iki tarafının eşit kuvvetinin sağlanmasıyla yetenek – kuvvet dengesi gelişir ve üstün performans sağlanır.

 • Duruş (postür) bozuklukları

Günümüzün en büyük derdi olan, sürekli stres altında ve çoğunlukla hareketsiz, hatta zamanın çoğunu bilgisayar ekranına bakarak geçirmek, merdiven yerine asansör kullanmak, akşam iş dönüşü yorgun ve bitkin halde genellikle koltuk kanepe üzerine şekilsiz uzanıp televizyon seyretme yada günlük yaşantıda vücudun tek yanını kullanarak çalışma gibi sorunlardan; vücudun bazı kasları kısalırken bazılar uzun ama güçsüz ve sert hale gelir. Bu omurganın doğal pozisyonunun bozulmasına yol açar. Bu durum beraberinde ağrı getirir. Power Pilates ile vücudun her iki yanının eşit çalıştırılması ve dengeli gelişim sağlanması ile duruş bozukluklarının tedavisi sağlanır.

 • Power Pilates 

 1. Power Pilates Direnci ve dayanıklılığı arttırır.
 2. Doğru nefes tekniğini öğretir.
 3. Sırt ve bel ağrılarını azaltır.
 4. Bel ve sırtı kuvvetlendirirek sakatlanmaları önlemeye yardımcı olur.
 5. Daha dik bir duruş kazandırır.
 6. Daha dengeli olmanızı sağlar.
Suadiye Pilates

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Power Plate Suadiye
Kulüpler site ekle